605
592134

MATTA, ANTIK BEIJING. Kina, sen Qingdynasti. 412 x 307,5 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 900 - 2 380 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Blå botten med ströblommor, medaljong och hörnornament med pioner i benvitt, blekrosa samt olika blå och gula nyanser. Gul huvudbård med stor blomranka.

Vissa färgade garner något korroderade. Obetydligt ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar, lagningar och trampveck.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?