559
616412

MATTA. "Blåarp". Gobelängteknik. 255 x 192 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1962.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna med smärre skador, de flesta fransar saknas.