607
636341

MATTA. "Tolv Rutor, brun". Rölakan. 247 x 175,5 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad på 1980-talet. Originaletikett medföljer.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Skadade fransar, flera saknas.