168
633580

MATTA. Inslagsförstärkt kypert. 295,5 x 231 cm. Signerad AGDA ÖSTERBERG.

Matta. inslagsförstärkt kypert. 295,5 x 231 cm. signerad agda österberg.

Tre Bäckar, Varnhem, 1960-tal. Röd- och gråmelerad botten i rutmönster med ränder i brunt och benvitt.

Något slitage och smutsig, fläckar, malskador, lagningar.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

1 073 - 1 288 EUR

Klubbat pris:
19 000 SEK
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92