602925

173. MATTA. Rölakan. 240,5 x 166,5 cm.

Signerad ILS.

Sverige 1960-1970-tal. Geometriska mönster i vitt, svart samt olika grå och blå nyanser.

Något smutsig, smärre fläckar.

Följerätt
Nej
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/858 - 1 072 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
4 900 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anette Granlund

Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk

+46 8-614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto