618090

174. MATTA. "Oxelösunds skärgård".

Flossa. 301 x 232,5 cm. Signerad DL.

(Dagmar Lodén), Alice Lunds ateljé. Komponerad 1969.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Kortsidorna med obetydliga skador.

Följerätt
Ja
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK/3 218 - 4 291 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
61 200 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Skall vara Dagmar Lodén.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anette Granlund

Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk

+46 8-614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund