212
635569

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)

"Frölunda Hockey Player"

Färgserigrafi, 1986, signerad med blyerts 100/100, tryckt av Rupert Jasen Smith, New York, utgiven av Art Now Gallery, Göteborg. 100 x 80 cm.

Ytliga repor, mjuka hanteringsveck.

Utropspris:

40 000 - 45 000 SEK

4 292 - 4 828 EUR

Klubbat pris:
40 000 SEK

Feldman II. 366.