301
650005

Larry Fink

(USA, Född 1941)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23
Larry Fink
(USA, Född 1941)

"HUNGARIAN DEBUTANTE BALL, NEW YORK CITY", 1980

Signerad Larry Fink och stämplad "Photograph Copyright Larry Fink" på etikett a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 36,8 x 37,8 cm. Vintage.

Proveniens

PPS (Photo Professional Service), Hamburg, 1983.
Collection Karin & Lars Hall.