1198
653857

SKRIVBORD. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.

Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 000 - 13 200 EUR
11 700 - 14 000 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Fanerat med kungsträ, rosenträ och jakaranda. Rak form på svängda ben. I sargen tre lådor. Listverk och beslag av förgylld brons. Skinnklädd skiva. Längd 147, bredd 74, höjd 74 cm. Nyckel medföljer.