476
585739

BÄGARE, av Johan Rudman, Gävle (v.1689-1727). Karolinsk.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Delvis förgylld, slät med raka sidor och smal fotkant. Undertill initialer. Höjd 16 cm, vikt 314 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.