477
576800

BÄGARE, av Michael Steltzner, Lidköping 1700. Barock.

Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1 750 - 1 930 EUR
1 820 - 2 010 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Delvis förgylld, fotlös med raka sidor, heltäckande driven och ciselerad dekor av blommor och akantusblad. Höjd 11 cm, vikt 132 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.