478
576755

BÄGARE på kulfötter, av Ferdinand Sehl d.ä., Stockholm 1707. Barock.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Med spår av förgyllning. Livet med driven och ciselerad dekor av tulpaner och lekande putti. Fransk importstämpel. Höjd 6 cm, vikt 69 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.