528
576772

SKED med kronknopp, av Christoffer Bauman, Hudiksvall 1759.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Delvis förgylld, bladet med gravyr, knopp med ringhängen. Initialer. Vikt 36 gram.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris, 12%.

Införselmoms

Proveniens

Rolf Anderssons (1928-2011) silversamling.