902
584213
August Hagborg
(1852-1921)

AUGUST HAGBORG, olja på uppfodrad duk, signerad.

Lekande barn. 50x66 cm.

Ytsmuts, mindre retuscher.

Utropspris:

50 000 - 60 000 SEK

5 353 - 6 424 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Uppfodrad duk. / Relined canvas.

Införselmoms

Övrigt

Import VAT will be charged on the hammer price on this lot.
For further details please contact customer service +46 8 6614273.

Kontakta specialist
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32