541
663799

MATTA. Flossa. 179 x 124,5 cm. Signerad SB

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

(Sigvard Bernadotte). Tillverkad på Nils Nessims Textilateljéer, 1940-1950-tal. Blåmelerad botten med geometriskt randmönster i benvitt, ljusgrått, blått och gult.

Något slitage och smutsig, fläckar, lagad reva. Något skadade kortsidor, fransar saknas.

Tilläggslista

Droit de suite