599
700581

MATTA. Rölakan. 281 x 194,5 cm. Signerad L (?)

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Ljustblå- och blekgulmelerad botten med stora stiliserade blommor i olika blå nyanser. Trappstegsmönstrad bård.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar.