1279
715950

VÄGGPENDYL. Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Vitemaljerad urtavla märkt "Paté A PARIS" (urmakare i Paris, född 1724). Krönande urna och kvinnomaskaron. Flankerande lagergirlander. Höjd 75, bredd 38 cm. Pendel medföljer.