Madeleine Pyk – en samling F769
180
734609

MATTA. Semiantik Ningxia. 283 x 175,5 cm. Kina.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris

Terrakottafärgad botten med fyra polykroma medaljonger lejonhundar, blommor och granatäpplen. Gul bård med symboler.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar, lagningar. Långsidor med smärre trampveck, en senare kortsida.