Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
1400 föremål
101. DAOISTISK DIGNITET, brons. Mingdynastin (1368-1644).
101. DAOISTISK DIGNITET, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
102. BODHISATTVA, stuck. Mingdynastin (1368-1644).
102. BODHISATTVA, stuck. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
103. SKULPTUR, trä. 16/1700-tal.
103. SKULPTUR, trä. 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
104. BODHISATTVA, trä. Mingdynastin (1368-1644).
104. BODHISATTVA, trä. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
106. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet, 14/1500-tal.
106. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet, 14/1500-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
109. AMITAYUS, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
109. AMITAYUS, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
110. DAKINI, förgylld kopparlegering. Sarvabuddhadakini, Tibet, 1800-tal.
110. DAKINI, förgylld kopparlegering. Sarvabuddhadakini, Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
111. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 16/1700-tal.
111. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 16/1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
113. THANGKA, Tibet, 1800-tal. Centralt motiv med Vajrayogini.
113. THANGKA, Tibet, 1800-tal. Centralt motiv med Vajrayogini.
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
114. KANNA med LOCK, metall. Tibet 1800-tal.
114. KANNA med LOCK, metall. Tibet 1800-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
117. PAGOD, brons. Qingdynasty (1644-1912).
117. PAGOD, brons. Qingdynasty (1644-1912).
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
118. VAS, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
118. VAS, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
119. VAS, brons. Qingdynastin (1644-1912).
119. VAS, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
120. VAS, brons. Qingdynastin (1662-1912).
120. VAS, brons. Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
122. VASER, ett par, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
122. VASER, ett par, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
123. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
123. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
124. RÖKELSEKAR, ett par, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
124. RÖKELSEKAR, ett par, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
125. RÖKELSEKAR, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
125. RÖKELSEKAR, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
126. RÖKELSEKAR, brons. Troligen sen Qing med arkaiserande märke.
126. RÖKELSEKAR, brons. Troligen sen Qing med arkaiserande märke.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
127. GUANYIN, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
127. GUANYIN, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
128. VAS med LOCK, kalcedon. Kina, 1900-talets mitt.
128. VAS med LOCK, kalcedon. Kina, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
129. HÄNGE, nefrit. Sen Qingdynasti.
129. HÄNGE, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
130. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
130. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
131. DEKORDEL, bärnsten. Kina, tidigt 1900-tal.
131. DEKORDEL, bärnsten. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
132. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
132. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
133. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
133. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
134. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
134. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
134A. SKULPTUR/HÄNGE, bärnsten. Kina, tidigt 1900-tal.
134A. SKULPTUR/HÄNGE, bärnsten. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
135. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
135. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
135A. SKULPTUR, bärnsten. Qing dynastin (1644-1912).
135A. SKULPTUR, bärnsten. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
136. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
136. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
137. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
137. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
138. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
138. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
139. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
139. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
140. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
140. OBJEKT, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
141. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
141. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
142. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
142. HÄNGE, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
144. VASER, ett par, emalj på koppar. Qingdynastin, 1800-tal.
144. VASER, ett par, emalj på koppar. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
145. VAS, cloisonné. Qingdynastin, sent 1700-tal.
145. VAS, cloisonné. Qingdynastin, sent 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
146. VAS, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
146. VAS, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
148. BRICKA, cloisonné. Qingdynastin (1644-1912).
148. BRICKA, cloisonné. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
149. MYNT/VIKT, silver, Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).
149. MYNT/VIKT, silver, Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
150. SKRIVSTÄLL, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
150. SKRIVSTÄLL, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
153. TRÄSTÄLL, Hongmu. Qing dynastin (1644-1912).
153. TRÄSTÄLL, Hongmu. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
154. FIGURIN, trä. Kina, 1900-tal.
154. FIGURIN, trä. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
155. PENSELMUGG, bambu. Skuren dekor, tidigt 1900-tal.
155. PENSELMUGG, bambu. Skuren dekor, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
156. ARMSTÖD, bambu. Kina, troligen sen Qing.
156. ARMSTÖD, bambu. Kina, troligen sen Qing.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
157. BORD, hardwood. Kina, tidigt 1900-tal.
157. BORD, hardwood. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
158. DEKORDELAR, tre stycken, trä. Qingdynastin, 1800-tal.
158. DEKORDELAR, tre stycken, trä. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
160. SCHOLARS ROCK, sten. Kina, 1900-tal.
160. SCHOLARS ROCK, sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
161. ROCK. Broderat siden. Höjd 129 cm. Kina sen Qingdynasti.
161. ROCK. Broderat siden. Höjd 129 cm. Kina sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
162. ROCK. Broderat siden. Höjd 145,5 cm. Kina sen Qingdynasti.
162. ROCK. Broderat siden. Höjd 145,5 cm. Kina sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 11 000 SEK
164. KESI. Siden, guldtråd och bemålning. Kina sen Qingdynasti. 72 x  42.5 cm utan ram.
164. KESI. Siden, guldtråd och bemålning. Kina sen Qingdynasti. 72 x 42.5 cm utan ram.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
167. GALLERIMATTA. Semiantik Kina. 762,5 x 71,5 cm.
167. GALLERIMATTA. Semiantik Kina. 762,5 x 71,5 cm.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
168. MATTA. Semiantik Kina. 358 x 275,5 cm.
168. MATTA. Semiantik Kina. 358 x 275,5 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 40 000 SEK
169. MATTA. Semiantik Kina. 120,5 x 231,5 cm.
169. MATTA. Semiantik Kina. 120,5 x 231,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
170. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Baotou. 181 x 61,5 cm. Kina.
170. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Baotou. 181 x 61,5 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
171. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 817 x 61 cm. Kina.
171. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 817 x 61 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 80 000 SEK
172. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 186 x 64 cm. Kina.
172. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 186 x 64 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
173. MATTA. Antik Ningxia. 160,5 x 71 cm. Kina sen Qing dynasti.
173. MATTA. Antik Ningxia. 160,5 x 71 cm. Kina sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
176. MATTA. Antik Tibet. 162 x 88,5 cm. Sen Qingdynasti.
176. MATTA. Antik Tibet. 162 x 88,5 cm. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
177. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Kina. 205 x 69,5 cm.
177. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Kina. 205 x 69,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
178. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Baotou. 177,5 x 61,5 cm. Kina.
178. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Baotou. 177,5 x 61,5 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
180. MATTA. Semiantik Ningxia. 283 x 175,5 cm. Kina.
180. MATTA. Semiantik Ningxia. 283 x 175,5 cm. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
189A. MÅLNING, guldfasaner bland trädpioner. Qingdynastin, 1800-tal.
189A. MÅLNING, guldfasaner bland trädpioner. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
191. RULLMÅLNING, oidentifierad konstnär, sen Qingdynastin (1644-1912).
191. RULLMÅLNING, oidentifierad konstnär, sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
194. MÅLNING, Ming-stil, sen Qingdynastin, (1644-1912).
194. MÅLNING, Ming-stil, sen Qingdynastin, (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
197. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
197. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
198. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
198. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
199. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
199. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK