444
704920

Carl Fahlberg, Uppsala 1776. Bägare.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Delvis förgylld, på profilerad, bladornerad fot, vågband och svisselerad bladdekor runt livet. Initialer. Höjd 21,5 cm, vikt 486 gram.

Bruksslitage.