821
677363

MATTA. Antik/semiantik Kirman Laver Figural. 216,5 x 151,5 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Polykromt landskap med stora hjortar och fåglar vid vattendrag. Ljusblå melerad huvudbård med fåglar och rosor.

Obetydlig slitage, smutsig, smärre fläckar och fällningar. Kanterna med obetydliga malskador.