826
733880

MATTA. Semiantik/Old Lilihan sannolikt. 471 x 349 cm (kortsidorna med 2-2,5 cm blå slätväv).

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Röd botten med stora polykroma blomvaser, blomformationer och granatäppelträd. Bred benvit huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Obetydligt ställvis något slitage, något smutsig, smärre fläckar och lagningar.