852
724402

Per Ekström

(Sverige, 1844-1935)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 630 - 3 070 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Per Ekström
(Sverige, 1844-1935)

Franskt landskap i aftonrodnad

Signerad Ekström och daterad Paris 1881. Duk uppklistrad på pannå 27 x 40,5 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 486, "Kvällsauktion. Per Ekströmmuséets samlingar", 25 november 1992, kat nr 12.

För utförligare information v.g. se under kat nr 851.