490
721861

Anna-Greta Sjöqvist

(Sverige, 1908-1993)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 909 EUR
761 - 951 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Anna-Greta Sjöqvist
(Sverige, 1908-1993)

MATTA. Gobelängteknik. 260 x 147 cm. Signerad AG S

(Anna-Greta Sjöqvist). Sverige omkring 1950. Benvit och gråmelerad botten med rader av stora polykroma geometriska figurer.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, många saknas.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?