151
792429

KALLIGRAFI, av Li Jianzhong (1960-), "Never ending happiness" (le wu bian), signerad och daterad vintern 2005

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tusch på papper. Kalligrafi i Zhuanshu-stil och tre röda sigill. 69 x 138 cm.

Proveniens

Galleri Astley, Uttersberg, "Traditionell kalligrafi och tuschmåleri från Kina", 2009.

The calligraphy written at Wen Bao Gallery in Beijing in the winter of 2005.