572
760875

SPEGEL, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799). Gustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 870 - 2 340 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Dekor med krönande urna, genombrutet krön med rosor, festonger och bladsnitt. Signerad IÅ. Med Stockholms hallstämpel. Höjd 178, bredd 65 cm.