623
790127

PARFYMBRÄNNARE, ett par, Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Urnformade. Genombrutet lock. Dekor av relief med antikiserande offerscen. Höjd 43 cm.

Ställvis sliten förgyllning.