22
854403
Nathalia Edenmont
(Född 1970)

"Happy", 2003-06

Signerad Nathalia Edenmont och numrerad AP 1/2 a tergo. Total upplaga 6 + 2 AP. C-print silikonmonterad på glas och aluminium 100 x 100 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

4 090 - 5 112 EUR

Klubbat pris:
30 000 SEK
Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d)

Proveniens

Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare.

Nathalia Edenmont, "Eternal", 2011, avbildad helsida sid 146.