858446

262. FRANSK SKOLA 1700-tal. Dam klädd i pälsbrämad klänning och hållandes ett brev.

Otydligt signerad "...lin" och daterad 1748. Uppfodrad duk 79 x 64 cm.

Krackelyr. Gulnad fernissa. Retuscher. Mindre färgbortfall. Uppfodrad och kantförstärkt duk. Ytsmuts.

Följerätt
Nej
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK / 10 288 - 15 432 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Övrigt

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lisa Gartz

Lisa Gartz
Chef konstavdelningen, specialist skulptur och äldre konst

+46 (0)8 614 08 59
lisa.gartz@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto