858446

262. FRANSK SKOLA 1700-tal.

Dam klädd i pälsbrämad klänning och hållandes ett brev.

Otydligt signerad "...lin" och daterad 1748. Uppfodrad duk 79 x 64 cm.

Krackelyr. Gulnad fernissa. Retuscher. Mindre färgbortfall. Uppfodrad och kantförstärkt duk. Ytsmuts.

Följerätt
Nej
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK/10 288 - 15 432 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lisa Gartz

Lisa Gartz
Chef konstavdelningen, specialist skulptur och äldre konst

+46 (0)8 614 08 59
lisa.gartz@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto