262
858446

Fransk skola 1700-tal

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 990 - 13 500 EUR
9 490 - 14 200 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Fransk skola 1700-tal

FRANSK SKOLA 1700-tal. Dam klädd i pälsbrämad klänning och hållandes ett brev

Otydligt signerad "...lin" och daterad 1748. Uppfodrad duk 79 x 64 cm.

Krackelyr. Gulnad fernissa. Retuscher. Mindre färgbortfall. Uppfodrad och kantförstärkt duk. Ytsmuts.