175
907718

Francis Higgins III, dessertbestick, 72 delar, London 1879.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Förgyllda, rokoko modell, graverade initialer under sluten krona. Kompletterande delar stämplade i Tyskland. I orginalschatull.

Proveniens

Ekon. dr Peter Wallenberg (1926-2015).