Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
296
904451

Werner Åkerman

(Sverige, 1854-1903)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Werner Åkerman
(Sverige, 1854-1903)

"Vårfrost"

Signerad W. Åkerman och daterad Paris -87. Gjutarstämpel J.N. Rosengren Fud. Guldpatinerad brons, höjd 160 cm.