43
893631
POTTSKÅP, 1700-talets mitt. Rokoko.

Original färg i rött. Rak form med svängda hörn och svängda ben. Tråg, två dörrar, låda och dragskiva. Längd 47, bredd 35, höjd 85 cm. Nyckel medföljer.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 232 - 1 540 EUR

Klubbat pris:
18 000 SEK
Proveniens

Gudrun och Per Ödmannns samling.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29