Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
49
892903

HÖRNKONSOLBORD, ett par. Gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 920 - 3 410 EUR
3 400 - 3 960 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Skivor av vit marmor. Dekor av pärlstav och fransar. Längd 71,5, bredd 50, höjd 82 cm.

Dekorkompletteringar. Dekorbortfall. Senare skivor av marmor.

Proveniens

Tidigare Geddeholm, Västmanland.