8
912872

FOTPALL, svensk empire, 1800-talets första hälft.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Fanerad med mahogny. Skulpterade förgyllda tassar. Lejonmaskaroner av förgylld mässing.

Proveniens

Säbylund, Närke.