105
969866

Anders Knutsson

(USA, Född 1937)

"Starry Messenger #17"

Signerad Anders Knutsson och daterad 1975 a tergo. Olja och vax på duk 152 x 141 cm.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

Klubbat pris:
48 000 SEK
Tilläggslista

Ingen droit de suite / följerätt.

Proveniens

Bukowskis Primary Sale, "Anders Knutsson H034", 3 april 2011.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89