308
939746

Karel Appel

(Holland, 1921-2006)
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
17 700 - 19 900 EUR
18 400 - 20 700 USD
Klubbat pris

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Karel Appel
(Holland, 1921-2006)

Utan titel

Signerad Appel, utförd tidigt 1990-tal. Akryl och oljekrita på handgjort papper lagd på duk 75 x 100 cm.

Proveniens

Troligen inköpt på Galleri Ess i Borås under tidigt 1990-tal.

Äktheten på detta verk är bekräftad av Jan Nieuwenhuizen Segaar.

Konstnär

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

419. Francesco Clemente, "The Four Elements".
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
Budhistorik
980 000

ditt bud
960 000

ditt bud
940 000

ditt bud
920 000

ditt bud
900 000

ditt bud
880 000

ditt bud
860 000

ditt bud
840 000

ditt bud
820 000

ditt bud
800 000

ditt bud
780 000

ditt bud
760 000

ditt bud
740 000

ditt bud
720 000

ditt bud
700 000

ditt bud
680 000

ditt bud
Fair warning
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
Aktuellt bud:
980 000 SEK