537
961582

RÖKELSEKAR, kopparlegering. Tibet, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Polerad, tripod med sanskrit skrifttecken runt sidorna. Höjd 8 cm, diameter 10 cm.

Anlupen, bucklor, slitage, små hål.

Proveniens

The Paul R Wedendal Collection.