586
965480

VAS samt ASK med LOCK, keramik. Korea, Koryo, 1200-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Cylindriska former, båda dekorerade i sanggam med svart och vita inläggningar. Krackelerad olivgrönglasyr. Diameter ask 8 cm, höjd vas 6 cm.

Sprickor. Slitage.