69
973967

KANDELABRAR, för tre ljus, ett par, empire, 1800-talets början.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 320 - 6 210 EUR
5 560 - 6 480 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Förgylld brons. Svängda ljusarmar i form av bevingade drakar. I mitten epyptiserande figurhuvuden. Höjd 40 cm. Löstagbar kopplad ljusarm.

En drakstjärt med lagning.