84
975597

BORDSPENDYL, av John Richard, London, 1700-talets mitt.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris

Svartlackerat fodral. Handtag, fötter och dekor av mässing. Urtavla märkt "JOHN RICHARD LONDON". Höjd utan handtag 47, längd 28 cm. Pendel, vev och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Senare dekorknoppar på krön, varav en saknas. Glasskador på sidor. Ej funktionstestad. Slitage. Fanerskador.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

141. Per Söderberg, bänk, first edition, "NEB bench", No Early Birds, 2011.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
Aktuellt bud:
10 000 SEK