85
964133

BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets slut, Louis XV-stil.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 530 - 3 970 EUR
3 680 - 4 140 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Vitemaljerad urtavla märkt "Brulfer A PARIS". Föreställande Europa och tjuren. Höjd 56, längd 46 cm. Nyckel och pendel medföljer. Nyckel finns.

Urtavla med emaljskador. Ej funktionstestad.