Important Winter Sale 605

105 föremål
100. KISTA, Sverige 1750-tal, med kung Adolf Fredriks namnchiffer.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
101. BORDSSKIVA, mikromosaik, Italien, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
102. TRÄDGÅRDSURNA, av Ferdinand Ring, Höganäs, 1860-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
102A. VÄGGFÄLT, rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
103. Jonas Bohlin, "Slottsbacken", skåp, Källemo ca 1987.
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK