1036102

132. JACOB DAHLGREN, "Item 5; subject of art".

Signerad Jacob Dahlgren och daterad 2012. Blyertspennor. Höjd 17,5, bredd 17,5, djup 17,5 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Andréhn-Schiptjenko, Stockholm.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 488 - 1 984 EUR
Klubbat pris
15 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Dahlgren är aktuell med utställningen "No Stars, But Stripes" som till en början är en digital utställning i samarbete med Collectors Agenda på konstnärens Instagramkonto fram till den 15 april. Den kompletteras med en fysisk utställning på Collectors Agenda i Wien 15 maj – 14 juli 2018.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto