1036102

132. JACOB DAHLGREN, "Item 5; subject of art".

Signerad Jacob Dahlgren och daterad 2012. Blyertspennor. Höjd 17,5, bredd 17,5, djup 17,5 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Andréhn-Schiptjenko, Stockholm.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 488 - 1 984 EUR
Klubbat pris
15 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Övrigt

Dahlgren är aktuell med utställningen "No Stars, But Stripes" som till en början är en digital utställning i samarbete med Collectors Agenda på konstnärens Instagramkonto fram till den 15 april. Den kompletteras med en fysisk utställning på Collectors Agenda i Wien 15 maj – 14 juli 2018.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto