Madeleine Pyk – en samling F769
137
413556

Jockum Nordström

(Sverige, Född 1963)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 800 - 5 690 EUR
4 340 - 6 520 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Jockum Nordström
(Sverige, Född 1963)

JOCKUM NORDSTRÖM, Signerad Jockum och daterad 1996. Collage och blandteknik.

Utan titel. Collage 49 x 38 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Galleri Dialog, Stockholm.

Galleri Dialog, Stockholm, "Jockum Nordström - från skrivbordet", 8 - 26 november 1997.

Mamma Andersson & Jockum Nordström, "Who is sleeping on my pillow", 2010, avbildad helsida sid 183.