137
413556

Jockum Nordström

(Sverige, Född 1963)

JOCKUM NORDSTRÖM, Signerad Jockum och daterad 1996. Collage och blandteknik.

Utan titel. Collage 49 x 38 cm.

Ej examinerad ur ram.

Utropspris:

40 000 - 60 000 SEK

3 968 - 5 952 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Galleri Dialog, Stockholm.

Galleri Dialog, Stockholm, "Jockum Nordström - från skrivbordet", 8 - 26 november 1997.

Mamma Andersson & Jockum Nordström, "Who is sleeping on my pillow", 2010, avbildad helsida sid 183.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19