1035207

172. LENNART NILSSON, "Henri Matisse i Nice", 1950.

Signerad Lennart Nilsson. Upplaga 3/18 + 1 AP. Gelatinsilverfotografi selentonat, bildyta 40 x 40 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

The PhotoGallery, Halmstad.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK / 1 190 - 1 488 EUR
Klubbat pris
13 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Tidningen Se, nr 16, 1950.

Övrigt

Bilden publicerades första gången i tidningen Se, nr 16, 1950.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto