1035207

172. LENNART NILSSON, "Henri Matisse i Nice", 1950.

Signerad Lennart Nilsson. Upplaga 3/18 + 1 AP. Gelatinsilverfotografi selentonat, bildyta 40 x 40 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

The PhotoGallery, Halmstad.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK/1 190 - 1 488 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
16 575 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tidningen Se, nr 16, 1950.

Övrigt

Bilden publicerades första gången i tidningen Se, nr 16, 1950.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto