1013800

223. MARIA MIESENBERGER, "Utsikt- Insikt -Avsikt III", 1993 -1996.

Signerad Maria Miesenberger och daterad '93-'96 och numrerad Ed. 3/10 a tergo. C-print monterad på akrylglas, diameter 49 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Lars Bohman, Stockholm.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 488 - 1 984 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
22 950 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Hasselblad Center, "Works by Maria Miesenberger", 1998, avbildad helsida sid 28.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto