1013800

223. MARIA MIESENBERGER, "Utsikt- Insikt -Avsikt III", 1993 -1996.

Signerad Maria Miesenberger och daterad '93-'96 och numrerad Ed. 3/10 a tergo. C-print monterad på akrylglas, diameter 49 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Lars Bohman, Stockholm.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 488 - 1 984 EUR
Klubbat pris
18 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Hasselblad Center, "Works by Maria Miesenberger", 1998, avbildad helsida sid 28.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto