228
1326078
Hans Hammarskiöld

"Suzanne, 1957" Ur boken "Billa och jag"

Signerad Hans Hammarskiöld och numrerad 65/100 a tergo. Även med copyrightstämpel a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 38 x 28 cm. Bladstorlek 40 x 29,5 cm.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

992 - 1 190 EUR

Klubbat pris:
4 000 SEK
Proveniens
Övrigt
Konstnär/formgivare
Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57