1034254

229. LENNART OLSON, "Indien - Konarak", 1959.

Signerad Lennart Olson och daterad 1959 a tergo. Copyrightstämpel Lennart Olson, Tio fotografer, a tergo. Vintage. 8 samramade bilder. Gelatinsilverfotografi, bildyta 27,5 x 20,5 cm per del. Inklusive ram 70 x 102 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK/992 - 1 190 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto