Important Timepieces 607

 mg 9396 x1 1010x400px
Nywatches700

Världsrekord från senaste auktionen: Omega Speedmaster 2915-1, såld för 2.266.250 kr.
Läs mer här >

Dags för inlämning och värdering!

19 april återvänder Nordens regerade klockauktion, Important Timepieces – nu pågår inlämningen för fullt! Om du har en exklusiv klocka som du vill värdera och sälja är vår internationellt uppmärksammade klockauktion rätt plats då Bukowskis Important Timepieces både är störst i Skandinavien och har en internationell köpstark kundkrets. Välkommen att kontakta oss idag!

NÄR ÄR DET VISNING OCH AUKTION?

Visning 14 – 18 april på Berzelii Park 1 i Stockholm
Auktion 19 april på Arsenalsgatan 2 i Stockholm

NÅGRA AV KLOCKORNA VÅRA KUNDER SÖKER EFTER:
Rolex Daytona s.k. ”Paul Newman”
Omega Speedmaster från 1950-talet
Patek Philippe, kronograf
Jaeger-LeCoultre Memovox Polaris 1960-tal
Rolex, Submariner, ”Comex”, Ref nr. 5514
Patek Philippe, Nautilus från 1970-tal
Longines, Charles Lindbergh ca 1930
Heuer Monaco Chrono matic ca 1970
Audemars Piguet Royal Oak från 1970-tal
Klockor med unik proveniens t.ex. militär eller kunglig

Ytterligare highlights från senaste auktionen: